Acasă > Stiri > Stiri ATVROM  >  CFMOTO ROMANIA RACING TEAM a cucerit Campionatul National al Bulgariei

CFMOTO ROMANIA RACING TEAM a cucerit Campionatul National al Bulgariei

1 minut

CFMOTO ROMANIA RACING TEAM a cucerit podiumul la clasa SSV in cadrul competitiei sportive de profil Networx Offroad 2021 Bulgaria.

Echipajul CFMOTO Romania Racing Team s-a clasat pe locul II la categoria General auto.

Pentru echipajul format din cei doi Hofmann, primul an de Rally Raid a fost un succes. Campionatul a fost dificil, iar baietii si vehiculul side-by-side Z10 au tras tare pentru a depasi toate provocarile: peste 1750 de km de probe speciale, pe trasee cu pietris, noroi si nisip.
SSV-ul CFMOTO Z10 de concurs este un model aspirat, modificat doar la nivel de elemente de siguranta. Vehiculul nu a intampinat probleme tehnice.
Din echipaj face parte cel mai tanar copilot de Rally Raid cu licenta FIA, debutant la numai 13 ani si care a implinit pe parcursul campionatului 14 ani.